• 0 222 234 81 92
 • Pzt-Cmt:08.00-19.00
 • Merkez Yeni Mahallesi Vatan Cad. No: 146 Tepebaşı/Eskişehir
 • Araç lastik piyasası neredeyse tüm otomobil sahipleri tarafından takip edilmektedir. Son zamanlarda, artan lastik fiyatları kullanıcıyı yeni alanlara yönlendirmektedir. Bu alanlardan en gözdesi ise ikinci el lastik alımlarıdır. Bu sektörde eskişehir ikinci el lastik satışı oldukça talep görmektedir.

   

   İkinci El Lastik Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

   

              İkinci el ürün alımlarında neredeyse %50 oranında kar edilmektedir. Hatta bu oran bazen %75'e ulaşmaktadır. Ancak, alıcının kullanılmış lastik alırken oldukça titiz davranması gerekmektedir. Kullanılmış lastik alınırken son kullanma tarihi mutlaka kontrol edilmelidir. Sıfır lastik ömrü 4 yılken bu değer ikinci ellerde 3 yıldır. Ayrıca alınan lastiğin maksimum 50000 kilometre kullanılmış olması gerekmektedir. Aksi taktirde lastik çok deforme olduğundan istenen performansı veremeyebilir.

   

   İkinci El Lastiklerin Muhafaza Şartları

   

               İkici el lastiklerin korunma koşulları oldukça önemli bir konudur. Çünkü lastikler gözle görülmeyen bazı problemler de içermektedir. Bu tarz hasarlar ancak arıza tespit cihazları ile ölçülebilmektedir. Lastiğin fiziksel hasara maruz kalmasının en önemli nedeni yanlış muhafazalardır. Buna göre kullanılmış lastiklerin güneşten ve nemden korunması gerekmektedir. Bu kriterlere bakıldığında yılmaz bilek oto lastik en doğru adrestir.

  Pill Digital